Najdłuższy - 650-metrowy - odcinek zmodernizowano na ul. Leśniej w Sulejowie. Remont przeszła część od ul. Pisarskiego do ul. Podwłodziemirzów. Nowy asfalt pojawił się także na 60-metrowym fragmencie ul. Podwłodzimierzów – od ul. Leśnej do ul. Polanka. Zakończył się już także remont ul. Nadradońka w Sulejowie, a nowa nawierzchnia pojawiła się na 150-metrowym odcinku tej jezdni.
Modernizacje dróg wykonywane były także poza samym Sulejowem. Zakończyła się przebudowa ul. Rolniczej w Przygłowie oraz drogi w Kole. Ta ostatnia inwestycja wykonywana była wspólnie z powiatem piotrkowskim. W jej ramach zmodernizowano dwa fragmenty drogi oraz chodnik. Co istotne, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych planują wyremontować również część znajdującą się pomiędzy tymi odcinkami, ale najpierw muszą uregulować kwestie własnościowe.
- Jeśli przedstawiciele Starostwa Powiatowego będą chcieli kontynuować tę inwestycję, zamierzamy dołożyć kolejne pieniądze na remont chodnika i mam nadzieję, że wkrótce cały chodnik w Kole zostanie wyremontowany - podkreśla Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, który zwraca także uwagę na niezwykle istotną przebudowę ul. Nadradońka.
- Planujemy tu także budowę wodociągu, dzięki któremu mieszkańcy Podklasztorza nie musieliby się już obawiać przerw w dostawie wody - mówi burmistrz Ostrowski i dodaje, że gmina złożyła wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Polskiego Ładu.
W planach władz gminy jest także kontynuacja przebudowy ul. Rolniczej. - Pierwszy etap mogliśmy wykonać m.in. dzięki osobistemu zaangażowaniu radnego Rafała Fogla. Teraz musimy się zastanowić, czy w przyszłym roku przebudować fragment w kierunku Witowa-Kolonii, czy odcinek w kierunku Podkałku i DK12 - mówi Wojciech Ostrowski dodając, że decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych.
Jak zapowiada Wojciech Ostrowski, jeszcze w tym roku, w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wyremontowany zostaną dwa odcinki gminnych dróg: 200-metrowy fragment drogi w Witowie i o sto metrów dłuższa część jezdni w Nowej Wsi.
Władze gminy przygotowują się także do modernizacji ul. Dobra Woda, ale koszt tych prac oszacowany jest aż na 10 mln złotych, co znacząco utrudnia jej wykonanie.
- Rozważamy modernizację tej drogi według uproszczonego projektu - tak jak zrobiliśmy w przypadku ul. Leśnej. To znacząco pozwoliłoby ograniczyć koszty, które w przypadku ul. Dobra Woda są bardzo duże. Nie wiadomo, czy otrzymamy dofinansowanie do remontu tej drogi, a trzeba pamiętać że rezerwując tak dużą kwotę na remont jednej drogi, prawdopodobnie musielibyśmy zrezygnować z inwestycji w wielu innych miejscach na terenie naszej gminy – przekonuje burmistrz Ostrowski.